YARARLI BİLGİLER – DEMİRDÖKÜM

Demirdöküm markalı ısıtma ve soğutma grubu cihazlarında daha uzun süreli kullanım sağlamak ve performansında da gücünü kaybetmemesi adına periyodik olarak bakımlarının yaptırılması gerekiyor. Sadece arıza durumunda onarım için servis desteği almak yeterli olmaz. Bununla birlikte servis hizmetlerinin uygun göreceği aralıklar ile cihazların temizlik ve bakımlarının gerçekleştirilmesi gereklidir.

Özellikle kombiler, klimalar, buzdolapları ve bulaşık makineleri için petek temizliğinden filtre arındırmalarına, motor temizliği ve bakımından dış ünite temizliğine kadar detaylı bir bakım çalışması şarttır. Cihazların dilinden anlayan ve ilgili markada yer alan ürünleri iyi tanıyan servis hizmetleri tercih edilmelidir.

Demirdöküm’ün üretmekte olduğu cihazlar ile başka bir markanın cihazları aynı özellikleri sağlamayabilir. Isıtma ve soğutma grubunda yer alan ürünler, özellikle mevsim başlangıçlarında bakım gerektirir. Bir klimadan daha yüksek performans almak için ilkbaharda temizlenmesi ve bakımının sağlanması şarttır. Aynı şekilde kombilerde de kış mevsimi başlangıcında bakım işlemleri uygulanabilir.

Demirdöküm’ün tüm elektronik cihazları için, uygun fiyatlar ve kaliteli hizmetler aracılığı ile mutlaka eksiksiz bir bakım uygulaması yaptırılmalıdır. Cihazlar bu şekilde arızalara karşı da korunmuş olacaktır.